Historicky najviac zástupcov v Národnom salóne vín SR má Matyšák!

Prestížna súťaž Národný salón vín SR prebiehala tento rok v 2 kolách, v ktorých sa vyberalo 100 najlepších slovenských vín. Úspech, ktorý zaznamenalo vinárstvo Matyšák, sa doteraz nepodarilo dosiahnuť žiadnemu inému vinárstvu. Celkovo totiž získalo ocenenie neuveriteľých 14 Matyšákových vín, čo je najviac ocenení pre jedno vinárstvo v celej doterajšej histórii súťaže.

Už 1. kole 12. ročníka tejto prestížnej súťaže zaznamenalo vinárstvo Matyšák viac ako lichotivý úspech. Vo veľkej konkurencii najlepších ružových a bielych vín aromatického charakteru ročníka 2016 z celého Slovenska získalo úctyhodné zastúpenie 6 vín. Navyše, z celkovej dvadsiatky vyberaných vín v tomto kole získalo aj 2 víťazov kategórie. V tomto kole sa posudzovali a vyberali ružové vína bez obmedzenia odrôd a biele vína z odrôd Müller Thurgau, Irsai Olivér a muškátových odrôd ako Muškát Ottonel či Muškát moravský. Vína sa vyberali v kategóriách suché, polosuché a polosladké.

2. kolo nebolo pre vinárstvo Matyšák o nič menej úspešné, práve naopak! Hodnotili sa vína tiché biele suché, polosuché a polosladké, vína tiché červené suché, polosuché a polosladké, vína tiché prírodne sladké, šumivé vína a tokajské vína. Z vybraných 80 najlepších vín patrí až 8 práve Matyšákovi, navyše sa opäť 2 vína stali aj víťazmi kategórie.

Národný salón vín SR je výberovou súťažou, v ktorej sa stretávajú najlepšie hodnotené vína slovenských vinárov z nominačných výstav. Ide o finálnu degustáciu, ktorej úlohou je vybrať najlepšie vína vyprodukované na Slovensku výlučne len zo slovenského hrozna.

Zoznam ocenených vín od vinárstva Matyšák v 1. kole:
– Frankovka modrá 2016 rosé, neskorý zber, suché – víťaz kategórie,
– Muškát Ottonel 2016, neskorý zber, suché – víťaz kategórie,
– Cabernet Sauvignon 2016 rosé, bobuľový výber, polosladké,
– Muškát moravský 2016, akostné odrodové víno, polosuché,
– Müller Thurgau 2016, neskorý zber, suché,
– Irsai Olivér 2016, akostné odrodové víno, suché.

Zoznam ocenených vín od vinárstva Matyšák v 2. kole:
– Sekt Matyšák Methode Traditionelle 2012, biele, brut – víťaz kategórie,
– Devín 2016, bobuľový výber, polosladké – víťaz kategórie,
– Rizling vlašský 2016, neskorý zber, suché,
– Silvánske zelené 2016, výber z hrozna, suché,
– Veltlínske zelené 2016, neskorý zber, suché,
– Rizling rýnsky 2015, výber z hrozna, suché,
– Pálava 2016, výber z hrozna, polosladké,
– Cabernet Sauvignon Gold Oak 2009, výber z hrozna.