Novinky / Informácie

Historicky najviac zástupcov v Národnom salóne vín SR má Matyšák!

Prestížna súťaž Národný salón vín SR prebiehala tento rok v 2 kolách, v ktorých sa vyberalo 100 najlepších slovenských vín. Úspech, ktorý zaznamenalo vinárstvo Matyšák, sa doteraz nepodarilo dosiahnuť žiadnemu inému vinárstvu. Celkovo totiž získalo ocenenie neuveriteľých 14 Matyšákových vín, […]

 

Otvorili sme nové vínotéky v Trnave aj v Galante!

Sieť našich 14 vínoték MATYŠÁK sa aktuálne rozrástla o 2 nové pobočky, a to v neďalekej Trnave a v Galante. Zo širokej ponuky sortimentu si vyberie naozaj každý, navyše vám prostredníctvom týchto vínoték zabezpečíme aj dodanie vína na špeciálne príležitosti, […]

 

Využite akciu!

Aké sú podmienky? Za každý nákup v Tradičnom mäsiarstve v hodnote aspoň 30 € získate fľašu kvalitného vína Matyšák Prestige ZADARMO. Do kedy akcia trvá? Akcia trvá do konca apríla. Kde si ju môžem uplatniť? Navštívte Tradičné mäsiarstvo na Chalupkovej […]

 

Matyšákovo vinárstvo opäť najlepšie na Slovensku!

Ocenenie Vinárstvo roka sme vyhrali už v roku 2014 a po ročnej prestávke sme titul obhájili. Zakladateľ a majiteľ vinárstva Peter Matyšák je na svoje vinárstvo právom hrdý. Podarilo sa mu ho vybudovať takpovediac na zelenej lúke a dnes žne úspechy doma i v zahraničí.

 

Deň otvorených pivníc

Všetkých návštevníkov Dní otvorených pivníc, ktoré prebiehajú dnes a zajtra, pozývame do našich priestorov. Označení sme číslom 42. Okrem pestrej ponuky mladých, ocenených vín máme v ponuke aj občerstvenie v podobe zabíjačkových špecialít a mäsových výrobkov od našich majstrov mäsiarov. […]

 

Kvalitné víno od Matyšáka (nielen) na váš svadobný stôl!

Plánujete svadbu a radi by ste ponúkli svojim hosťom kvalitné víno? Vinárstvo Matyšák má pre vás riešenie – ponúka totiž široký sortiment vín, z ktorého si určite vyberiete. Pre dokonalý zážitok môžete vašu svadbu spojiť s degustáciou vín v priestoroch […]

 

Matyšákovo rosé ovládlo Národný salón vín

Koncom júna sa konala odborná degustácia, na ktorej bolo vybraných nových 100 najlepších slovenských vín. Do Národného salónu vín 2016 sa dostalo spolu šesť vín z produkcie vinárstva Matyšák. Dve vína sa zároveň stali šampiónmi vo svojej kategórii.

 

Matyšák zlatý v Madride

XIV. ročník medzinárodnej súťaže Bacchus Madrid priniesol skvelý výsledok pre vína spoločnosti VÍNO MATYŠÁK.

 

Šampión Vínne trhy Pezinok 2016

Kráľovské mesto vína Pezinok má vrodené, výsostné postavenie na mape slovenského vinárstva a ocenenie z Pezinka má svoju špecifickú váhu. Táto oblasť je predurčená pre vinič a víno a rodia sa tu pracovití ľudia  so vzťahom k svojim koreňom. Súťaž […]

 

Piatykrát po sebe zlato z Paríža

Najprestížnejšia svetová vinárska súťaž Vinalies International Paris 2016 nastavuje hneď v úvode roka prvé, dôležité zrkadlo kvality vašich vín. Ak získate úspech už tu, môžte si vydýchnuť, máte medailu z olympiády.

 

Žatva sa začala

Ak obdobie zberu hrozna nazývame vo vinohradnícko-vinárskom žargóne kampaň, tak potom obdobie výstav vín môžeme nazvať obdobím žatvy, a tá sa práve začala. Kolotoč súťaží sa opätovne roztáča a naše vína spolu s ním. Čaká ich cestovanie po celom svete […]

 

Zlatý úspech nášho vína Irsai Olivér

V 10. ročníku izraelskej medzinárodnej súťaže vín Terravino 2015 dosiahli slovenské a české vína  veľký úspech a medzi výhercami opäť nechýbalo víno z našej produkcie.

 
 

Silvester podľa Matyšáka

Nový rok treba vedieť nielen privítať, ale treba sa vedieť aj poriadne rozlúčiť so starým rokom. A pretože ide o dve po sebe rýchlo nasledujúce oslavy, je nevyhnutné, aby ste boli pripravení. Našťastie, s oslavami máme dlhoročné skúsenosti, a to tak krajina, ako aj jednotlivci. […]

 

Strieborná klasika z Effervescents du Monde 2015

Jedinečný svet šumivých vín každoročne konfrontuje svetovú špičku medzi bublinkami na Effervescents du Monde. A keďže ide o vyberanú spoločnosť, Sekt Matyšák tam nemohol chýbať.

 

Pravá domáca zabíjačka!

Príďte si aj vy vychutnať atmosféru pravej domácej zabíjačky! V sobotu 12. decembra 2015 od 10.00 hod. sa v priestore našej reštaurácie Vinum Galeria Bozen v Pezinku rozvoňajú poctivé zabíjačkové špeciality. Rezervujte si stôl – 0907 70 10 70.

 

Návrat k vínu

Predstavte si, že sa každý rok vo vinici pracovito staráte o svoj vinohrad, potom sa s vínom hráte niekoľko mesiacov v pivnici, kým mu dáte tvár, a následne Vám víno niekto zdegustuje a zhodnotí za jednu minútu.  Absurdná realita.

 

Tváre Cabernetu

Fascinujúci svet Matyšákových ružových vín je úžasný aj v tom, že rovnako ako suché verzie vín i vína polosladké a sladké sú mimoriadne. Ružový Cabernet Sauvignon je kapitola sama pre seba.

 

Ružový spoločník

Rosé môže byť všetko. Je to aperitív, je príjemný spoločník, je partner, je digestív. Jednou z predností, ktoré slovenským ružovým vínam prináleží, je ich nesmierna všestrannosť využitia pri párovaní s jedlom.

 

Zlaté ružové

Najkrajšie na Slovensku je podľa mňa jeho krásna krajina, krásne ženy a jeho krásne svieže vína. Tie ružové sú étericky ovocne voňavé, šťavnaté a plné života. Ružové je fresh, je nová krv, je život, je iný zážitok krásy. Je to aj tvár doby. […]

 

Ružová nová vlna

Vlna obľuby ružových vín letí svetom a Slovensko má vďaka klimatickým podmienkam a silnej vášni svojich vinárov veľkú šancu na potvrdenie svojej jedinečnosti, svojho miesta na slnku.

 

6 vín v TOP 100

6 miest v Národnom salóne vín Slovenskej republiky 2015 pre Víno Matyšák Prestížny výber vín, ktorý každoročne organizuje Zväz výrobcov hrozna a vína Slovenskej republiky pozná svoje zloženie, a ako každoročne spoločnosť Víno Matyšák v ňom nemôže chýbať. Víno Matyšák je jednoducho „in“.

 
 

Ročník 2014 a jeho príbeh

Vína spoločnosti Víno Matyšák z ročníka 2014 sú elegantné, intenzívne vo vôni a šťavnato-ovocné v chuti. Vína z ročníka 2014 sú zaujímavé aj pre svoj príbeh. Rok 2014 bol pre vinohradnícko-vinársky svet na Slovensku ťažký a svojou náročnosťou pripomínajúci rok […]

 
 

Aj vína ročníka 2014 prinášajú medaily

Po úspešnom roku 2014, kedy sa vinárstvu Matyšák podarilo získať neuveriteľných 123 medailí, aj v roku 2015 pribúdajú významné ocenenia. Vína (najmä) ročníka 2014 „vybojovali“ na prestížnych súťažiach jednu veľkú zlatú, osem zlatých, tridsaťdva strieborných a tri bronzové medaily.

 

Matyšákove vína ochutnali víťazi Stanleyho pohára

Kolekcia piatich vín z produkcie Víno Matyšák má svoje stále miesto v archíve CARIBOU Clubu v americkom Aspene. Vďaka tomu mohol Marián Gáborík spolu so svojimi spoluhráčmi ochutnať slovenské víno i ďaleko od domova.

 
 

Nezvyčajný sobáš u Matyšáka

Vo vínnej reštaurácii hotela Matyšák oslávilo svoju lásku množstvo mladomanželov. V jeden príjemný jesenný deň sa tu však konala naozaj nezvyčajná udalosť.

 
 

Matyšák pokračuje v medailovej žatve

wine_of_world

Súčasní spotrebitelia sú zaneprázdnení, ale nároční. Ich kritériami pre nákupné rozhodnutie sú výnimočnosť, kvalita, dôveryhodnosť a odlišnosť. Toto všetko a ešte aj vysokú prestíž, dodávajú vínam od spoločnosti Víno Matyšák, s.r.o. aj ocenenia z domácich a zahraničných súťaží.

 

Ružové víno najviac vynikne v ženskej ruke

ruzove_vino-1

Ružové víno sa teší všade vo svete veľkej obľube. Po opatrných začiatkoch prežíva v posledných rokoch svoj rozmach aj u nás a to až v takých rozmeroch, že sa rosé stáva z roka na rok výraznejším fenoménom a čoraz častejšie predstavujú tieto vína cieľ a nie vedľajší produkt.

 
Matyšák je Vinárstvom roka 2014